2. april je svetovni dan mladinske literature in uradno tudi zaključek bralne značke.

Na OŠ Šmarjeta smo ta dan proslavili v četrtek, 30. marca 2017, z zaključno prireditvijo ob Bralni znački in podelili priznanja 87 % učencem naše šole, ki so opravili bralno značko. Kar 279 učencev od 319-ih si je letos zaslužilo to prestižno nagrado. Na zaključni prireditvi je sodeloval ilustrator in stripar Izar Lunaček, kateri je otrokom razložil osnove stripa, različne pristope in prikazal, zakaj je ilustracija v knjigi zelo pomembna. V sproščenem pogovoru so učenci soustvarjali ilustracije, ki so v živo nastajale na odru ter se pri  tem skrajno zabavali. Fotografije iz zaključne prireditve je prispeval Klemen Krmc.