V šolskem letu 2018/2019 smo se tako kot že vrsto let pred tem pridružili predšolski bralni znački za predšolske otroke, katero že od leta 1993 organizira Knjižnica Mirana Jarca na pobudo takratne vodje oddelka za mladine, gospe Slavke Kristan. Učence štirih najstarejših skupin v vrtcu Sonček, ki je del Osnovne šole Šmarjeta, so pridno skozi vso šolsko leto hodili v knjižnico, si izposojali knjige in jih doma s pomočjo staršev prebirali, nato pa v vrtcu zgodbo obnovili vzgojiteljici. Tako so si vsi uspešni poslušalci oz. obnovitelji zgodb priborili diplomo Mavrične ribice, katero so dobili na slavnostni podelitvi, ki je bila v Kulturnem centru Janeza Trdine v torek, 9. aprila 2019.

Vsem bralcem, poslušalcem, staršem, vzgojiteljicam in pomočnicam iskrene čestitke.